PRP Tedavisi

PRP Tedavisi Nedir?

Trombosit Zengin Plazma (PRP), kandan santrifüjleme ile elde edilen “büyüme faktörleri” yönünden zengin, yüksek “trombosit” konsantrasyonlu bir plazma uygulamasını ifade eder.
PRP, 1970’lerin başında çok bileşenli kan ürünlerinin bir yan ürünü olarak geliştirildi. O zamandan beri, Ortopedi, Diş Hekimliği, Damar Cerrahisi ve Dermatoloji gibi birçok alan kullanılmış ve son araştırmalarla faaliyet alanı genişlemiştir.

IMG-20190208-WA0004
PRP Nasıl Hazırlanır?

PRP özel cihazlar kullanılarak otomatik olarak hazırlanır. Bir santrifüj kullanarak PRP elde etmek mümkündür. Cihaz vasıtasıyla “sitrat”, “fosfat” ve “dekstroz” karıştırılır ve kanın pıhtılaşması santrifüjlenir ve hücre ayrışmasına tabi tutulur. Toplam kanın 3 temel bileşeni, yoğunluk derecesine göre ayrılır. Orta yoğunluklu alanda trombosit bakımından zengin plazma bulunur. İşlem boyunca konsantre trombositler, kullanılan PRP kitine, santrifüjleme hızına ve kullanılan antikoagülana bağlı olarak değişir. Hazırlanan PRP konsantrasyonu istenen alana 10 dakika içinde uygulanmalıdır.

IMG-20190208-WA0003

PRP Tedavisi

Saç Ekimi Sonrası PRP Tedavisi

Saç ekiminden üç farklı PRP uygulama alanı vardır;

– Saç köklerinin kalıcılığını sağlamak için ekim sırasında (PRP destekli FUE).

– İyileşmeyi hızlandırmak için ekim sonrası uygulama

– Saç ekiminden sonra yeni eklenen saç köklerini gençleştirmek ve canlandırmak için düzenli PRP uygulamaları vardır.

PRP uygulaması genetik veya bazı hastalıkların tekrar ortaya çıkması nedeniyle “tamamen” dökülen kılların tekrar ortaya çıkmasına izin vermez, mevcut kılların daha sağlıklı, tüylenme durur, saç kıllarının daha kalın ve sağlıklı olmasını sağlar.

× Whatsapp