FUE Safir Tekniği

FUE Safir Tekniği Nedir?

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) Safir Tekniği , greftlerin (saç foliküllerinin) yerleştirileceği mikro kanalları açar, yarık tekniğindeki gibi metal uçlarla değil , çok değerli bir elmas olan safirden yapılan uçlarla açılır . Safir ipuçları daha yumuşak ve küçük kanalları açmamızı sağlar.
Bu, kabuklanmayı önler ve uygulamadan sonra görünür bir iz
olmamasını sağlar. Aşılar FUE Safir Tekniği kullanılarak alınır FUE diğer
transplantasyon tekniklerde olduğu gibi.

UE Safir Tekniği nasıl uygulanır?

  1. Planlama: Uzmanlarımız size en uygun saç çizgisini, aşı sayısını ve uygulama planını belirler.
  2. Hazırlık: Uygulama alanı sterilize edilir ve herhangi bir ağrı hissetmemeniz için lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezi, aktif maddenin ilgili bölgelere ultra ince uçlu bir iğne ile enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. İğneden korkanlar için çok kolay ve acısız bir alternatif var. Basınçlı püskürtme işlemi sayesinde aktif maddenin cilde acısız bir şekilde nüfuz etmesini sağlar, anestezi için gerekli iğneyi uyuşturulduktan sonra uygularız. Bu şekilde hiç acı hissetmezsin.
  3. Greftlerin çıkarılması: Genellikle greftleri, saçın en bol ve güçlü olduğu alandan, yani iki kulak arasında kalan başın arkasından alırız. Hiçbir şey hissetmiyorsunuz çünkü bu alan tamamen uyuşuk. Daha fazla grefte ihtiyacımız olursa, göğüsten veya çenenin altından greftleri çıkarabiliriz (erkekler için geçerlidir). Greftlerin tek tek çıkartıldığı FUE Tekniği bize bu imkanı oldukça estetik bir şekilde sağlıyor.
  4. Kanalların açılması: FUE Sapphire Technique’nin aktif hale getirildiği ve farkını gösterdiği bu aşamada, greftlerin nakledileceği alan üzerinde doğal saç yönünde safir uçlu mikro kanallar açıyoruz. Lokal anestezi altında olduğunuz için, bu işlem sırasında hiçbir şey hissetmezsiniz.
  5. Transplantasyon uygulaması: Çıkardığımız greftleri belirlenen alana en uygun yoğunluk ve açı ile naklederiz.
  6. Uygulama Sonrası İşlem: Uygulama günü saç köklerine PRP tedavisi uygulanır. Bir veya iki gün sonra, ilk yıkama işlemi kliniğimizde uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Yıkama işlemi sırasında saçınızı nasıl yıkatacağınız konusunda sizi bilgilendiririz. Uygulamadan 10 gün sonra yıkıcı yıkama yapıyoruz. Bu süreçte, vitamin takviyesi yanı sıra ozon yağı tedavisi almanızı öneririz. Bu süreçte PRP tedavisi, ozon yağı tedavisi ve vitamin takviyesi ürünleri kullanılmasını öneriyoruz. 12-18 aylık başvuru sonrası süreçte misafirlerimizle iletişim halinde kalıyoruz, tüm aşamalardan sonra gerekli desteği sağlıyoruz.
fue-safir

 

FUE Safir Tekniğinin diğer tekniklere göre avantajları

  • FUE Safir Tekniğinde, en son teknoloji ürünü olan safir ucu, bugüne dek kullandığımız elmas uçlarına kıyasla çok daha sağlıklı ve daha estetik sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. kullandığımız elmas uçlarından çok daha sağlıklı ve estetik sonuçlar elde etmemizi sağlayan son teknoloji safir uçtur. Daha küçük mikro kanalları açmamızı sağlayan safir ucu sayesinde, saç ekimi alanında hemen hemen hiç kabuk oluşmaz ve iyileşme süreci çok daha kısadır.
  • Safir uçlarla saç köklerinin boyutunda mikro kanallar açabiliriz. Bu, uygulama alanında daha fazla kanalın açılmasını sağlar ve saç kökleri birbirine daha yakın ekilebilir. Bu nedenle, belirtilen nakil daha yoğun yapıldığından, çok daha doğal, yoğun ve kapsamlı bir görünüm elde edilir.
  • Saç köklerinin büyüklüğündeki kanalları açabildiğimiz için saç köklerini en doğal açıyla kanallara yerleştirebiliriz. Bu, doğal bir görünüm elde etmemizi sağlar ve ayrıca foliküllerin çıkarılma olasılığını (bu ekilen saçların dökülmesi anlamına gelir) ve açı ayarındaki değişikliği önler.
  • Bu tekniğin bir diğer önemli avantajı, açılan kanalların çok küçük olması nedeniyle, dokuların hızlı bir şekilde iyileşmesi ve cildin pürüzsüz bir şekilde birleştirilmesidir. Uygulamadan bir hafta sonra ciltte gözle görülür bir iz yoktur. Bu nedenle, FUE Safir Tekniği, daha estetik sonuçlar elde etmenin yanı sıra daha sağlıklı olma açısından da dikkat çekiyor.
× Whatsapp