Fue Dhi Tekniği Nedir?

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) DHI ( Doğrudan Saç Ekimi ) Tekniği, ekstraksiyondan sonra kaybedilen bölgeye implanter kalemle aşılanır (saç folikülleri). Greftler çok ince, silindirik ve sivri uçlu özel implante kaleme yerleştirilir ve kalemin itme özellikleri sayesinde nakil işlemi tek adımda gerçekleştirilir. Bu nedenle, diğer tekniklerden farklı olarak nakil alanında kanal açmaya gerek yoktur. FUE DHI Tekniğindeki Greftler, diğer nakil tekniklerinde olduğu gibi FUE Tekniği kullanılarak alınır.
FUE DHI Tekniği nasıl uygulanır?

 1. Planlama: Uzmanlarımız size en uygun saç çizgisini, aşı sayısını ve uygulama planını belirler.
 2. Hazırlık: Uygulama alanı sterilize edilir ve herhangi bir ağrı hissetmemeniz için lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezi, aktif maddenin ilgili bölgelere ultra ince uçlu bir iğne ile enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. İğneden korkanlar için çok kolay ve acısız bir alternatif var. Basınçlı püskürtme işlemi sayesinde aktif maddenin cilde acısız bir şekilde nüfuz etmesini sağlar, anestezi için gerekli iğneyi uyuşturulduktan sonra uygularız. Bu şekilde hiç acı hissetmezsin.
 3. Greftlerin çıkarılması: Genellikle kılların en bol ve kuvvetli olduğu bölgeden, yani boynun arkası olan iki kulak arasındaki greftleri keseriz. Hiçbir şey hissetmiyorsunuz çünkü bu alan tamamen uyuşuk. Daha fazla grefte ihtiyacımız olursa, göğüsten veya çenenin altından greftleri çıkarabiliriz (erkekler için geçerlidir). Greftlerin tek tek çıkartıldığı FUE Tekniği bize bu imkanı oldukça estetik bir şekilde sağlıyor.
 4. Transplantasyon uygulaması: Greftleri çıkardıktan sonra, bunları birer birer implanter kaleme yerleştirir ve belirtilen alan üzerinde en uygun yoğunluk ve açı ile naklederiz. Çok ince, silindirik ve keskin bir ucu olan implante kalemin itme özellikleri sayesinde kanal açma zorunluluğu olmadan transplantasyon uygulaması yapılabilir. Lokal anestezi altında olduğunuz için, bu işlem sırasında hiçbir şey hissetmezsiniz.
 5. Uygulama Sonrası İşlem: Uygulama günü saç köklerine PRP tedavisi uygulanır. Bir veya iki gün sonra, ilk yıkama işlemi kliniğimizde uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Yıkama işlemi sırasında saçınızı nasıl yıkatacağınız konusunda sizi bilgilendiririz. Uygulamadan 10 gün sonra yıkıcı yıkama yapıyoruz. Bu süreçte PRP tedavisi, vitamin takviyesi ve ozon yağı tedavisi almanızı tavsiye ederiz. Uygulamadan 12 ila 18 ay sonra misafirlerimizle iletişim halinde olup tüm aşamaları izleyerek gerekli desteği sağlıyoruz.
dhı

FUE DHI Tekniğinin diğer tekniklere göre avantajları

 • FUE DHI ; Herhangi bir iz bırakma riski olmadan greftin yoğun transplantasyonuna izin veren en hızlı iyileşme oranına sahip saç ektirme tekniğidir.
 • Kullanılan implante kalemin özel yapısı sayesinde kanal açmaya gerek yoktur. Bu nedenle transplantasyon işlemi tek bir adımda gerçekleştirilebilir.
 • FUE DHI Tekniği tıraş olmadan yapılabilir. Bu nedenle günlük rutininize rahat bir şekilde devam edebilirsiniz. Bu özellikle saç ekimine girmek isteyen kadınların estetik kaygılarını ortadan kaldırır.
 • FUE DHI Tekniği tıraş olmadan yapılabilir, bu nedenle tam kayıptan ziyade kısmi kayıp durumlarında kullanılır. Daha sağlıklı sonuçlar verdiği için tam kayıp durumlarında FUE Safir Tekniği öneririz.
 • Belirlenen alanda önceden kanal açmaya gerek olmadığından, nakil işlemini kafa derisinde herhangi bir kesim yapmadan gerçekleştirebiliriz. Transplantasyon alanı mümkün olduğunca az işlendiğinden iyileşme süresi kısalır. Saçlar kısa sürede doğal ve estetik bir görünüm kazanır.
 • İnce, silindirik ve keskin kalem implantı kalemi, greftlerin belirtilen alan üzerine istenen derinlik, açı ve yoğunlukta ekilmesine izin verir. Bu, doğal ve yoğun saçlara sahip olmanızı sağlar.
× Whatsapp